Menu
Sepet

Hakkımızda

Solingen Türkiye

 

Solingen Stahlwaren olarak Türkiye’de 5 yıldan beri perakende satış alanında 200 yılı aşkın gelişen bıçaklarıyla “Alman Solingen” kalitesini Almanya’daki iş ortaklarımızla çalışmalar yürüterek müşterilerimize kesintisiz bir hizmetle ve orijinallik garantisi ile sunmaktayız.

Her geçen gün genişleyen ürün gamımız ile daha çok çeşidi farklı kullanım alanlarına göre müşterilerimize ulaştırmaya devam ediyoruz.

 

Tarihçe
 

Solingen’in hikayesi aynı zamanda tarihi bir çelik endüstrisinin de hikayesidir. Bu sebepten Solingen, nam-ı diğer Bıçak ve Çelik şehri olarak tüm dünyaca bilinen bir şehirdir. Aynı zamanda kalite ve güvenilirliği temsil eden bir isimdir Solingen.

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya bölgesinde bulununan Solingen, 16. Yüzyılın başlangıcında çelik ve çelikten oluşan çeşitli ürünlerin üretimine başlamıştır.

İlk başta kılıçlar ile imalata başlanmıştır, ardından bıçaklar ve çatal kaşık takımları da ürün gamına eklenmiştir.

Özellikle son birkaç asırdır manikür-pedikür ve çakı-av bıçakları gibi pek çok farklı alandan yüksek kaliteli çelik ürünlerinin imâl edildiği bir yer olmuştur Solingen.

Bizler de HSK Solingen Stahlwaren ve www.Solingen.com.tr olarak Solingen’de bulunan ve üretiminin %100’ünü orada yapmakta olan çoğu şirketi bir çatı altında buluşturduk.